VIDLÁK

Kafe Vidlák (srpen 2022)

Vyprodáno
Kód: VDLK
249 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
Hmotnost: 250 g
VIDLAK predni BP
Měsíční kafe

Kafe Vidlák

Dřeš se celý dny na poli, v úmorným horku, místo supersportu pilotuješ zetora, místo novýho ultratenkýho dotykáče tvé dlaně svírají vidle a místo kašmírového obleku je vrcholem tvý módy čistý tílko? Seš neskutečnej dříč kámo, ale i ty během dne potřebuješ voraz a dobrý kafe.

 

Přestože neexistují přesné údaje, mnozí věří, že kávovník arabský pochází původně z Etiopie. Odtud se dostal do Jemenu a Arábie a pak do Evropy odkud ho evropští kolonisté rozvezli po celém světě. V Etiopii rostly kávovníky kdysi dávno divoce a prý dokonce slovo káva je odvozeno od jedné z etiopských provincií Kaffa. Kávovníky v Etiopii ostatně rostou ve volné přírodě dodnes a jsou zdrojem obživy pro některé farmáře. Prý až 40% produkce kávy spotřebují samotní Etiopané. 

Ve východoafrické oblasti Sidamo pěstují kávu výhradně drobní farmáři. Naše káva pochází právě z této oblasti obývané kmenem Sidamo ani ne 150 kilometrů od Kaffy. Plantáže leží ve výšce od 1500 až 2200 metrů nad mořem. Etiopské kávy Sidamo jsou známé svou vyváženou chutí s květinovými tóny jasmínu a pomerančových květů, lehkým tělem a jemnou ovocnou kyselostí. 

 

Ethiopia Washed Sidamo Gr.2

100% coffea arabica

Země původu: Etiopie

Oblast: Sidamo

Nadmořská výška: 1500 - 2200 m n. m.

Zpracování: mokrá metoda

Stupeň pražení: střední

Balení: 250 g

Pražená zrnková káva

Zpět do obchodu