UFO kafe

UFO kafe (červenec 2023 / srpen 2023)

Vyprodáno
Kód: UFO
239 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
Hmotnost: 250 g
UFO predni BP
Měsíční kafe

UFO kafe - Konečně přišla chvíle, kdy můžeš zahodit propisku z ruky, vybít kvér a vydat se na svůj zasloužený letní odpočinek a ctít pravidlo č. 23 - když si můžeš sednout, tak si sedni! Víme, že celý rok nasazuješ svůj život za klid nás všech a nemáš to vůbec jednoduché. Zasloužíš si leháro s hrnkem pořádnýho kafe v ruce. UFO - měsíční kafe pro letní měsíc červenec.

Něco málo o kávě Brasil Cerrado: Označení Cerrado odkazuje na region, odkud káva pochází. Oblast státu Minas Gerais je známá produkcí vysoce kvalitních káv. Cerrado leží na vysoké a ploché centrální náhorní plošině, která pokrývá více než 2 miliony čtverečních kilometrů s nadmořskou výškou od 800 do 1 300 metrů, z čehož 1,22 milionu hektarů je vyhrazeno pro plantáže a produkci kávy. Biodiverzita Cerrada je mimořádná. Téměř 45% rostlinných druhů v této oblasti se nenachází nikde jinde na zemi a téměř 20 z 800 druhů ptáků je endemických. V této oblasti Brazílie žijí také unikátní savci, plazi a obojživelníci. Káva se v Cerradu pěstuje asi 50 let a nyní je zde přibližně 3 600 producentů kávy, z nichž většina je organizována ve velkých družstvech.

Káva je zpracována suchou metodou. Tato metoda vytváří komplexnost chutí. Brazilské kávy mají relativně nízkou kyselost a vykazují oříškově sladkou příchuť, často hořkosladkou s čokoládovou chutí.

  

Brasil Cerrado NY2, Scr. 17/18, SS FC

100% coffea arabica

Země původu: Brazílie

Oblast: Minas Gerais

Nadmořská výška: 800 - 1200 m n. m.

Zpracování: suchá metoda (natural)

Stupeň pražení: střední

Balení: 250 g

Pražená zrnková káva

Zpět do obchodu