MED kafe

MED kafe (únor 2022)

Vyprodáno
Kód: MED
269 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
Hmotnost: 250 g
MED predni BP
Měsíční kafe

MED kafe

Pro všechny, co ví jak je život drsnej. Zastavte se a než vyrazíte do dalšího životního boje dejte si pár minut voraz u kafe MED, protože nejdřív kafe!

Indonésie se řadí mezi největší světové producenty kávy, pěstuje Arabiku i Robustu. Indonésie se skládá z téměř 18 000 ostrovů. Sumatra je největší ostrov, který celý spadá pod Indonéskou republiku. Mimochodem jde o šestý největší ostrov světa. Tento nejzápadnější ostrov Indonésie protíná rovník a nabízí krajinu nebývalé krásy a divokou přírodu tak velkolepou, jak si jen dokážete představit. Tato konkrétní káva pochází ze samého severního konce ostrova, z provincie Aceh, obklopené ze tří stran mořskou vodou. Rozlehlé pláně na pobřeží se ve vnitrozemí stýkají se sopečnými horami, které pokrývají deštné pralesy.

Název MED kafe jsme ne náhodou zvolili podle způsobu zpracování této kávy, tzv. honey metoda. Mimo jiné se zrna suší na slunci s částí dužiny kávové třešně, která na pohled i svou konzistencí připomíná med. V mnoha ohledech je tento typ zpracování kávy na půli cesty mezi kávou promytou a kávou zpracovanou přírodním procesem. Je ovocná, ale ne tak přehnaně jako některé přírodní. Má příjemnější kyselost než promyté kávy, s intenzivní sladkostí.

V šálku MED kafe můžete kromě sladkých tónů a příjemné ovocné kyselosti pocítit i nádech bylinných chutí, jako je koriandr, zázvor a cedr, které jsou běžné v kávách ze Sumatry. 

Indonesia Sumatra Grade 1 Aceh Gayo Honey

100% coffea arabica

Země původu: Indonésie

Oblast: Aceh, Sumatra

Nadmořská výška: 1000 - 1600 m n. m.

Zpracování: honey metoda

Stupeň pražení: střední

Balení: 250 g

Pražená zrnková káva

mceclip0-32

Zpět do obchodu