KAFE

Náplň tohoto pytlíku promění vodu v kafe (duben 2022)

Vyprodáno
Kód: KAFE
249 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
Hmotnost: 250 g
KAFE predni BP
Měsíční kafe

Duben je symbolem aprílových fórů, ale častěji trapných zrůdnosti od přitroublých vtipálků. Střílet po nich nesmíš tak jim aspoň vypálíš rybník tímhle trumfem. Máme vyzkoušeno, že obsah tohoto pytlíku skutečně změní vodu v kafe. Navíc jsme zvolili zrna z Etiopie, samotné domoviny kávovníku, prostě KAFE!

Přestože neexistují přesné údaje, mnozí věří, že kávovník arabský pochází původně z Etiopie. Odtud se dostal do Jemenu a Arábie a pak do Evropy odkud ho evropští kolonisté rozvezli po celém světě. V Etiopii rostly kávovníky kdysi dávno divoce a prý dokonce slovo káva je odvozeno od jedné z etiopských provincií Kaffa. Kávovníky v Etiopii ostatně rostou ve volné přírodě dodnes a jsou zdrojem obživy pro některé farmáře. Prý až 40% produkce kávy spotřebují samotní Etiopané. 

Naše káva pochází z oblasti obývané kmenem Sidamo ani ne 150 kilometrů od Kaffy. Plantáže leží ve výšce od 1800 až 2000 metrů nad mořem. Etiopská káva Sidamo má skutečně výrazné aroma, v němž můžete objevit chutě černého čaje, květin, medu, citrusového a tropického ovoce.

 

Ethiopia Washed Sidamo Gr.2 Ato Tona

100% coffea arabica

Země původu: Etiopie

Oblast: Sidamo

Nadmořská výška: 1800 - 2000 m n. m.

Zpracování: mokrá metoda

Stupeň pražení: střední

Balení: 250 g

Pražená zrnková káva

Zpět do obchodu