EKG káva

Extra Kofein z Guatemaly - 100% robusta (květen 2022)

Skladem
Kód: EKG
219 Kč / ks
Kategorie: KAFE
EKG predni BP
Novinka Tip Měsíční kafe

Extra Kofein z Guatemaly - 1.květen, máj, tradiční měsíc lásky. Naší srdeční záležitostí je káva, proto pro 5. měsíc tohoto roku vydáváme EKG - Extra Kofein z Guatemaly. V květnu dostanou naše srdce opravdu zabrat. Aby to vydržely je nutné udržet je v rytmu. Proto bude v tomto balení 100% guatemalská robusta, která nedovolí, aby se srdce zastavilo.... Brutální sílu této kávy symbolizuje srdce s čistým průstřelem, neboť ani ten nemůže srdce dopované EKG kávou zastavit.

A co v balení EKG kávy najdete?:

Coffea Canephora - kávovník statný je méně rozšířený druh kávy. Tvoří 30-35% celosvětové kávové produkce, ale je každopádně více odolný proti nemocem, plísním a škůdcům. To je pravděpodobně důvod, proč byl tento druh kávy na přelomu 19. a 20. století pojmenován jako Robusta. Pěstuje se v nižších nadmořských výškách, protože vyžaduje stabilnější klima s teplotou 24-29°C. Obsahuje také více kofeinu než Arabika. Právě i vyšší obsah kofeinu může zvyšovat odolnost kávovníků. Arabika obvykle obsahuje 0,8 až 1,4% kofeinu a robusta 1,7 až 4%. Obsahuje i méně cukrů a má tak často výraznou hořkou chuť a velmi silné, zemité tělo.

Trimetylxantin - kofein, stimuluje integrační činnost mozkové kůry, především vyšší nervovou činnost. Patří do skupiny návykových látek, naštěstí tolerovaných. Kofein jako droga nemění charakter lidské psychiky a tím se liší od jiných zakázaných návykových látek.

EKG káva = silné kafe z Guatemaly s robustním obsahem kofeinu.

 

Guatemala Robusta San Marcos Finca El Siglo

100% coffea canephora (robusta)

Země původu: Guatemala

Oblast: San Marcos

Nadmořská výška: 800 - 950 m n. m.

Zpracování: mokrá metoda

Stupeň pražení: střední

Balení: 250g

Pražená zrnková káva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení