EKG káva

Extra Kofein z Guatemaly - 100% robusta (květen 2022)

Vyprodáno
Kód: EKG
219 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
Hmotnost: 250 g
EKG predni BP
Měsíční kafe

Extra Kofein z Guatemaly - 1.květen, máj, tradiční měsíc lásky. Naší srdeční záležitostí je káva, proto pro 5. měsíc tohoto roku vydáváme EKG - Extra Kofein z Guatemaly. V květnu dostanou naše srdce opravdu zabrat. Aby to vydržely je nutné udržet je v rytmu. Proto bude v tomto balení 100% guatemalská robusta, která nedovolí, aby se srdce zastavilo.... Brutální sílu této kávy symbolizuje srdce s čistým průstřelem, neboť ani ten nemůže srdce dopované EKG kávou zastavit.

A co v balení EKG kávy najdete?:

Coffea Canephora - kávovník statný je méně rozšířený druh kávy. Tvoří 30-35% celosvětové kávové produkce, ale je každopádně více odolný proti nemocem, plísním a škůdcům. To je pravděpodobně důvod, proč byl tento druh kávy na přelomu 19. a 20. století pojmenován jako Robusta. Pěstuje se v nižších nadmořských výškách, protože vyžaduje stabilnější klima s teplotou 24-29°C. Obsahuje také více kofeinu než Arabika. Právě i vyšší obsah kofeinu může zvyšovat odolnost kávovníků. Arabika obvykle obsahuje 0,8 až 1,4% kofeinu a robusta 1,7 až 4%. Obsahuje i méně cukrů a má tak často výraznou hořkou chuť a velmi silné, zemité tělo.

Trimetylxantin - kofein, stimuluje integrační činnost mozkové kůry, především vyšší nervovou činnost. Patří do skupiny návykových látek, naštěstí tolerovaných. Kofein jako droga nemění charakter lidské psychiky a tím se liší od jiných zakázaných návykových látek.

EKG káva = silné kafe z Guatemaly s robustním obsahem kofeinu.

 

Guatemala Robusta San Marcos Finca El Siglo

100% coffea canephora (robusta)

Země původu: Guatemala

Oblast: San Marcos

Nadmořská výška: 800 - 950 m n. m.

Zpracování: mokrá metoda

Stupeň pražení: střední

Balení: 250 g

Pražená zrnková káva

Zpět do obchodu