AJS kafe

Opravdu hustý letní AJS kafe

(červenec 2022)

Vyprodáno
Kód: AJS
249 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
AJS predni BP
Měsíční kafe Tip na cold brew

AJS kafe 

Klesá ti s příchodem letních měsíců chuť na horký kafe? V tom případě sáhni po AJS kávě, která je na přípravu studené nebo ledové kávy jako stvořená. A jaká káva a jaký profil pražení je pro studenou přípravu kávy nejlepší? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Každý má v chuti cold brew jiné preference. My se přikláníme k názoru, že tmavší pražení kávy je pro přípravu ve studené vodě nejlepší a naše arabika ze Salvadoru při přípravě cold brew nabídne konzistentnější chuť.

Salvador je jednou z nejmenších, ale nejhustěji zalidněných zemí Střední Ameriky. První kávovníky v této zemi vysázely domorodé indiánské kmeny v Ahuachapane v roce 1830. Kávovníkové sazenice byly dovezeny z Hondurasu. Department Sonsonate, odkud pochází zelená zrna naší kávy, se nachází v západní části země, má rozlohu 1226 km2 a počet obyvatel okolo 463 000.

Druh kávy produkovaný v Salvadoru je výhradně arabika.Ve velké míře se zde pěstuje především odrůda Bourbon. Je to vysoká rostlina s dlouhými větvemi, která produkuje tmavě červené třešně, tento druh kávy roste lépe ve vysokých nadmořských výškách. Bourbon má bohatou vůni, která proniká květinovými podtóny, chuť je sladká a čokoládová. Obecně se salvadorská káva vyznačuje lehkou a zároveň plnou chutí, je aromatická, čistá, s jemnou kyselostí. 

Společnost Los Naranjos, pěstuje kromě typu Bourbon i další odrůdy Pacamara, Pacas a také Geisha.

SHG = Strictly high grown - označení kvality kávovníkových zrn - nad 1200 metrů nad mořem

EP = Evropská příprava. To znamená, že zelené kávové zrno je kontrolováno a jsou tříděná vadná zrna nebo cizí materiál.

 

El Salvador SHG EP Finca Los Naranjos

100% coffea arabica

Země původu: El Salvador

El-Salvador-flat icon

Oblast: Sonsonate

Nadmořská výška: 1400 - 1700 m n. m.

Zpracování: mokrá metoda

Stupeň pražení: tmavší střední

Balení: 250g

Pražená zrnková káva

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení