AJS kafe

Opravdu hustý letní AJS kafe

(červenec 2022)

Vyprodáno
Kód: AJS
249 Kč / ks
Kategorie: MĚSÍČNÍ KAFE
Hmotnost: 250 g
AJS predni BP
Měsíční kafe Tip na cold brew

AJS kafe 

Klesá ti s příchodem letních měsíců chuť na horký kafe? V tom případě sáhni po AJS kávě, která je na přípravu studené nebo ledové kávy jako stvořená. A jaká káva a jaký profil pražení je pro studenou přípravu kávy nejlepší? Odpověď na tuto otázku není jednoduchá. Každý má v chuti cold brew jiné preference. My se přikláníme k názoru, že tmavší pražení kávy je pro přípravu ve studené vodě nejlepší a naše arabika ze Salvadoru při přípravě cold brew nabídne konzistentnější chuť.

Salvador je jednou z nejmenších, ale nejhustěji zalidněných zemí Střední Ameriky. První kávovníky v této zemi vysázely domorodé indiánské kmeny v Ahuachapane v roce 1830. Kávovníkové sazenice byly dovezeny z Hondurasu. Department Sonsonate, odkud pochází zelená zrna naší kávy, se nachází v západní části země, má rozlohu 1226 km2 a počet obyvatel okolo 463 000.

Druh kávy produkovaný v Salvadoru je výhradně arabika.Ve velké míře se zde pěstuje především odrůda Bourbon. Je to vysoká rostlina s dlouhými větvemi, která produkuje tmavě červené třešně, tento druh kávy roste lépe ve vysokých nadmořských výškách. Bourbon má bohatou vůni, která proniká květinovými podtóny, chuť je sladká a čokoládová. Obecně se salvadorská káva vyznačuje lehkou a zároveň plnou chutí, je aromatická, čistá, s jemnou kyselostí. 

Společnost Los Naranjos, pěstuje kromě typu Bourbon i další odrůdy Pacamara, Pacas a také Geisha.

SHG = Strictly high grown - označení kvality kávovníkových zrn - nad 1200 metrů nad mořem

EP = Evropská příprava. To znamená, že zelené kávové zrno je kontrolováno a jsou tříděná vadná zrna nebo cizí materiál.

 

El Salvador SHG EP Finca Los Naranjos

100% coffea arabica

Země původu: El Salvador

El-Salvador-flat icon

Oblast: Sonsonate

Nadmořská výška: 1400 - 1700 m n. m.

Zpracování: mokrá metoda

Stupeň pražení: tmavší střední

Balení: 250 g

Pražená zrnková káva

Zpět do obchodu